Milan në kërkim të mesfushorit amerikan

SPORT

7/27/20231 min read

Milan ka bërë ofertën e parë në drejtim të Valencia për t’i siguruar shërbimet e mesfushorit Yunus Musah, shkruan gazetari Fabrizio Romano.

Italianët kanë ofruar 18 milionë euro, megjithatë spanjollët kërkojnë edhe 7 milionë të tjera.

Musah ka arritur javë më parë marrëveshje personale me Milan dhe i ka bërë të qartë Valencias se dëshiron të largohet nga klubi në drejtim të Serie A.