Detaje ekskluzive për vrasjen që trondti Klinën, i dyshuari dhe viktima janë familjarë mes vete, erdhen për pushime në Kosovë

LAJMEKOSOVE

8/7/20231 min read

Një ngjarje e rëndë ka ndoshur sot në qytetin e Klinës. Si pasojë e të shtënave më armë, Anton Prela nuk ka arritur t’i mbijetoj plagëve dhe me pas ka ndërruar jetë në spitalin e Pejës.

I dyshuari dhe viktima janë mërgimtarë.Në drejtim të të ndjerit janë shkrepur 7 plumba.

Sipas këtyre burimeve i dyshuari dhe viktima janë familjarë mes vete.