‘Arratisje me fat’: Momenti kur disa turistë i mbijetojnë shembjes së një mase shkëmbore në një plazh të Anglisë

BOTËLAJME

8/12/20231 min read

Disa turistë në bregun jugor të Anglisë e shmangën për pak tragjedinë kur një shkëmb me pamje nga plazhi i West Bay u shemb.Si pasojë, nga aty janë hedhur tonelata gurë në rërë.

“Shembja e shkëmbinjve dhe rrëshqitjet mund të ndodhin në çdo kohë”, ka thënë Këshilli i Dorset pas incidentit, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Informohu Press